IKEA stahuje z prodeje dětský stan, hrozí poranění

Domácí
6. 10. 2011 08:12
IKEA.
IKEA.

Společnost IKEA stahuje z prodeje dětský skládací stan BUSA kvůli možnému poranění. IKEA žádá zákazníky, kteří stan vlastní, aby ho odstranili z dosahu dětí a přinesli do kteréhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim bude vrácena plná cena, uvedla společnost.

Rám z ocelového drátu se podle sdělení firmy může při používání poškodit a ostré zakončení drátu pak může projít látkou stanu. Pro děti, které si se stanem hrají, tak vzniká nebezpečí pořezání nebo poranění píchnutím.

Společnost dodala, že je informována o třech případech, kdy se drátěný rám poškodil a drát pronikl látkou stanu. V jednom z případů bylo zaznamenáno menší poranění.

Dětský stan BUSA se prodával od letošního srpna ve všech zemích, kde IKEA působí. V Česku IKEA provozuje čtyři obchodní domy s nábytkem a bytovými doplňky.

Další čtení

ilustrační obrázek

Miliony na zámky, kostely i varhany: kraj podpoří 148 projektů

Domácí
3. 4. 2026
ilustrační obrázek

Turek hrozí Duze škrty, Macinka ji rovnou označuje za teroristy. Normální pátek v koalici.

Domácí
3. 4. 2026
ilustrační foto

V Česku je zhruba 460 zkušebních komisařů autoškol, každý rok přibývají další

Domácí
3. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ