Historie
"Jak kůl v plotě." Třicet let od Jakešova legendárního projevu

17.07.2019 05:45 Původní zpráva

Jedním z výrazných příznaků konce minulého režimu byl projev bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše v Červeném Hrádku u Plzně 17. července 1989. Za více než 40 let od převzetí moci už hlavní komunista ve státě nevzbuzoval strach ani úctu. Lidé v něm spíš než cokoliv jiného spatřovali osamělou, tragikomickou postavičku.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Vejvoda (5 hlasů) 17.07.2019 10:29

  Znám větší tragikomiky a slaboduché blby. Hamáčka, Petříčka, Pocheho...

 • Bob Kadet (4 hlasy) 17.07.2019 10:08

  Machuro, tak je fakt, že si Jakeš spletl "bojler s brojlerem".I když...

 • ABR 001 (2 hlasy) 17.07.2019 07:19

  Tenkrát jsem si říkal, jak může být politik takto blbý. Ovšem když to...

 • Karel Kačaba (2 hlasy) 17.07.2019 06:14

  Nezapomenutelné veledílo, kterému se nevyrovnají ani současné nedělní...

 • Vlastimil Machura (2 hlasy) 17.07.2019 07:51

  Ve srovnání s Jaromírem Soukupem či Pitomiem máte pravdu.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jakeš byl směšný? A co byl celý tento nárůdek, když na to divadlo bolševikovi s revolucí skočil?

Jeden náš zpěvák má v písničce: "ti, co nás včera týrali, nás dnes vyhazují z práce, a z těch co pravdu zpívali, nadělali zrádce!" hádejte kdo?

"Nejsme jako oni, nejsme jako oni!" 85% nárůdku zapleteno s bolševikem, v prosinci 1989 už bolševik nebyl nikdo a hlavně nikdy! Hlavně aby se bolševikovi nic nestalo a zůstal u koryt! StB, která věděla na všechny mocipány všechno, byla honem honem Havlem zrušena a chlapi povyhazováni, šli samozřejmě ihned k novým mocipánům (no, novým, spíše těm samým) za daleko jinačí prachy nám všem škodit, a nárůdek šťastný jako blecha, že může konečně bezuzdně krást... Jo, povídali... Vystřízlivění bylo drsné, ale každému, co mu patří.
Chtěli jste podnikat? Mohli jste to zkusit! Proti vám stála rudá konkurence, který si veškeré vybavení nakradla z jimi spravovaných podniků a to beztrestně samozřejmě, protože tento přiblblý nárůdek jako tupé stádo si zrušil policii jako první, kšeftovali jen mezi sebou a nikoho mezi sebe nepustili. Nedostali jste žádný úvěr na nic, pokud jste nebyl kamarádíček s těmi rudými bestiemi.

Ještě se chce někdo Jakešovi smát?

1 hlas

Naaajděte naahé 18+ženy ve vašem městě zde : til.pw/nahe

0 hlasů

Emanuel Bacigala z Popradu vyfasoval karbobrúsku zo skladu. Tú starú Boshku karbošku poškodenú trošku, A poďho rezať zo železa ohradu. Už si dneska minul štyri kotúče, čo s tým robíš Bacigala do púče?! a včera flexku Narexku, ná kdes to videl v Tescu? Však vedúci ťa s vodováhou utlče!. Ja toho Bacigalu zabijem!!! Vysvetlujte zdrogovanej mládeži, že sa im nenačíta brúsny kotúč na veži. Sa tu s tým prdkáš a trtkáš, furt sa tu s tým šmrdkáš, tri dni sa tu je... a čas beží! A nedrž mi tú karbobrúsku pri uchu, celý život ťa mám vodiť za ruku?! Zatlačil jak Rambo, kotúč letí stavbou a vedúceho trafil rovno do krku.

1 hlas

Punk žije, Kuko na Hrad!

0 hlasů

Agent Babiš je mentálně na úrovni Jakeše, bohužel má za sebou mediální divizi ANOfertu, která to žehlí a z hlupáka se snaží dělat génia a spasitele.

1 hlas

Pane Bacigalo, pane Bacigalo, Vy jste opravdu "spasitel. Kam se na Vás pane Bacigalo hrabe pan Babiš :-)))

1 hlas

Tak je fakt, že ten předchozí zrzavý blábol z hrádečku to měl jednoduché. Ten těch pár slov prokládal samým ehm, ahm, éééé, ehm,ááááá a pod.

1 hlas

Znám větší tragikomiky a slaboduché blby. Hamáčka, Petříčka, Pocheho a vůbec celou tu tlupu z Lihového domu, která je pro srandu a kterou pohrdá většina občanů ČR. Jakeš je ve srovnání s Hamáčkem a Petříčkem ještě král.

5 hlasů

Jistěže znáš slaboduché blby, sám jsi jeden z nich. Vedle tebe je Jakeš myšlenkový génius, ruská špíno.

1 hlas

Zalez zase do americký_prdele, smrdíš i na fotce!

1 hlas

Tenkrát jsem si říkal, jak může být politik takto blbý. Ovšem když to srovnáme s dnešními projevy politiků, ať u nás, či na Západě, tak z toho ještě Milouš vychází jako těžký intelektuál, který není totálně mimo, jak je u dnešních politiků běžné.

2 hlasy

Ve srovnání s Jaromírem Soukupem či Pitomiem máte pravdu.

2 hlasy

Machuro, tak je fakt, že si Jakeš spletl "bojler s brojlerem".I když si myslím, zeptat se nějakého mládežníka v čem je rozdíl, tak bude koukat jako tele na nová vrata. Na druhé straně netrpěl takovým vrozeným idiotismem, aby několikrát svůj projev proložil tím, jak americká armáda dobyla ( ve smyslu obsadila) na konci 18. století letiště. Když bratři Wrightové své pokusy o sestavení stroje těžšího vzduchu zkoušeli až koncem r.1903.

4 hlasy

Plně a bez výhrad souhlasím s tím co tady napsal pan Kadet. . Ano může se zdát,nebo to tak i bylo,že pan Jakeš svým projevem mnohé pobavil a rozesmál. Ovšem nikdo nejsme dokonalý. Faktem je, že ten člověk nikomu neublížil, nepřevlékl kabát jako mnozí a příměr,že nevzbuzoval strach ani úctu je jen z první polovině pravdivý.Neměl totiž zapotřebí a také nechtěl aby se ho lidi báli. Úctu si zachoval právě tím,že "nepřešaltoval" a zůstal si na svém. Ohledně označení,že se stal tragikomickou postavičkou? Blbost ! Panu Jakešovi je úctyhodných 96 roků a to úctu již u slušných lidí vzbuzuje !

1 hlas

Nezapomenutelné veledílo, kterému se nevyrovnají ani současné nedělní pohádky Václava Moravce.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.