Místopředsedkyně ODS
Jak se daří vládě ANO a ČSSD? Odpovídala Alexandra Udženija

20.09.2018 12:21

Vláda Andreje Babiše schválila rozpočet se schodkem 40 miliard korun. Spokojený je s ním prezident Miloš Zeman, opoziční strany jej ale cupují. Co je na rozpočtu špatně? Jak se vládě Andreje Babiše daří? Na tyto a další dotazy odpovídala 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Alexandra Udženija je členkou ODS od roku 2006. Před dvěma lety se stala první místopředsedkyní strany s podporou 52 procent hlasů svých spolustranníků. Od roku 2010 je zároveň zastupitelkou hlavního města Prahy. Mezi roky 2010-2013 byla zároveň radní hlavního města. 

Chat

 • DENMARK

  Neměla ODS přijmout nabídku a jít do vlády s Babišovým ANO - vypálili byste rybník M. Zemanovi, extremistické KSČM, extremistické SPD, poloextremistické ČSSD i extremistické ČPS! + byla by ODS zase u moci!

 • Host chatu

  Andrej Babiš si vybral své vládní partnery už dávno. Celé sestavování vlády bylo trapné divadlo. Babiš s ODS seriózně vůbec nejednal a jako partnery nás nechtěl. Věděl, že bychom ve vládě jednali jako silní koaliční partneři. Ne jako dnes naprosto submisivní Jan Hamáček.

 • DENMARK

  Jak vidíte fakt, že vláda ANO + ČSSD je podpořena KSČM?

 • Host chatu

  Andrej Babiš vede suverénně nejhorší vládu od roku 1989. Není to žádná vláda odborníků, ale vláda Babišových lokajů. A to, že vrátil komunisty k moci je to nejhorší, co se mohlo naší republice stát.

 • SK

  Pomůžou podle Vás výsledky letošních senátních voleb a i komunálních blokovat nebezpečí ze strany ANO, ČSSD, KSČM a SPD?

 • Host chatu

  Záleží především na voličích. ODS udělá vše pro to, aby se to stalo.

 • SK

  ODS jako jediná strana vůbec má nyní historickou úlohu - bojovat proti vládě opřené o komunisty, bojovat za eurorealismus - tedy podpora EU (byť někdy kritická) a tvrdě za naše spojenectví s NATO a USA!

 • Host chatu

  Naprostý souhlas. Přesně tak se snažíme vystupovat a formulovat naši politiku.

 • SK

  Je nyní ODS pro vyrovnaný rozpočet ČR?

 • Host chatu

  Za současné ekonomické situace si dokážu představit i mírně přebytkový rozpočet. Je naprostá ostuda, že vláda v době ekonomické konjunktury schvaluje rozpočtové deficity, které jsou způsobené především úplatky pro voliče jako je např. jízdné zdarma ve vlacích.

 • Hana

  Jak se podle vás daří vládě Andreje Babiše?

 • Host chatu

  Necelý rok od voleb slyšíme od vlády jenom sliby. To že vláda prakticky neinvestuje považuji za vrchol amaterismu.

 • Dominik

  Dobrý den,

  jak by ODS řešila problematiku cyklostezek Prahy a jaké konkrétní řešení by strana navrhla například na náplavce, kde často dochází ke konfliktu mezi chodci a cyklisty?

 • Host chatu

  Myslím si, že je v Praze řada cyklostezek a hlavně cyklopruhů, které nejsou řešeny správně. Směšuje se provoz aut a cyklodopravy. Rozumnější by bylo tento provoz oddělovat. Situaci na náplavce znám, několikrát jsem byla svědkem agresivního chování cyklistů vůči chodcům.

 • Mirek

  Co je podle vás na rozpočtu špatně? Co byste změnila?

 • Host chatu

  Špatně je především to, že při současném růstu ekonomiky vláda nesnižuje lidem daně a nenechává jim peníze v kapsách. Na rozpočtu je špatně především jeho 40 miliardový deficit. Plánované investice jsou nízké, zato 55 procent rozpočtu jde na mandatorní výdaje, takže se vlastně jen projí. To není zodpovědná rozpočtová politika.

 • Honza

  Nelitujete toho, že jste nekývli na partnerství s ANO?

 • Host chatu

  Nelitujeme.

 • Radka

  Co říkáte na to, že hnutí ANO přišlo o nejvíce kandidátů a noví zatím nepřicházejí? Čím to podle vás je? Jak je na tom ODS?

 • Host chatu

  Myslím si, že řada lidí jednoduše prokoukla Babišův populismus a pochopila, že to je jenom strana jednoho muže a že se stát nedá řídit jako firma.

 • Bohdan N.

  Dobrý den,
  jak pohlížíte na povolební spolupráci s hnutím ANO a jak pohlížíte na jejich návrh řešení Libeňského mostu, který se pro mnohé lajky zdá hodně "crazy"? Díky za odpověď ...

 • Host chatu

  ODS je po volbách připravena jedna se všemi stranami kromě komunistů a extremistů. Chceme plnit svůj volební program a nastartovat Prahu. Libeňský most má hlavně bezpečně sloužit Pražanům. A nějaké vize, jak by možná někdy mohl vypadat to rozhodně nezařídí. Za to, že je most v takové stavu, v jakém je a za neřešení této špatné situace je zodpovědná celá současná neschopná koalice na magistrátu.

 • Klára S.

  V souvislosti s vytvořením „bulváru“ na Bělehradské ulici - kolem zastávky stanice tram 11 u Billy - se rozšířil chodník, ale zastřešená zastávka je asi považována za zbytečný přepych, takže když prší nebo pálí slunce, tak se všichni čekající na tram tísní pod balkony nejbližšího domu, nemají si kam položit tašky, natož si pak sednout – a že v téhle městské části je hodně starých lidí, by měli snad a úřadě vědět.
  Proč? Tu už nezbyly peníze? A k čemu „bulvár“ vůbec slouží?
  A rozšířením chodníku a tedy zúžením vozovky samozřejmě zanikl parkovací pruh, takže když tam parkujete podélně, máte velkou šanci, že přijedete o zrcátka, nebo vás někdo naboří, protože tam prostě není místo.

 • Host chatu

  Celá rekonstrukce Bělehradské ulice probíhala v gesci hl. m. Prahy a Dopravního podniku. Zastřešení tramvajové zastávky je dobrý podnět, a určitě se s ním na Dopravní podnik obrátíme.

 • Menší firma

  Co by ODS udělala pro zrychlení zaměstnávání cizinců ze třetích zemí. Předpokládám, že ODS je získávání pracovníků ze zahraničí. V současné době je doba než se vyřídí přístlušná povolení neúnosná. Do projektů např. Ukrajina mohou být zapojeny jen větší firmy. Co byste udělali pro menší firmy. Získat pracovní kartu pro menší firmu je opravdu nadlidský úkon.
  Máte nějaký plán jak zefektivni práci MPSV. Dnešní trend je opravdu zvláštní. Vím, že to je dotaz spíše před parlamentními volbami.

 • Host chatu

  Nemám v šuplíku nějaký zázračný recept. Je to celé především o vůli státu a úředníků zjednodušit a zrychlit byrokracii kolem přijímání zahraničních pracovníků. A to především pokud je to pracovník pro konkrétní firmu na konkrétní projekt. Stát musí být flexibilnější. Je to hlavně o lidech, ne jenom o změně legislativy.

 • Petr

  Jak probíhá vaše předvolební kampaň?

 • Host chatu

  S kampaní jsem spokojená. Pro mě je hlavní to, jak na nás lidé reagují. Tam cítím opravdu velkou změnu, protože nám lidé fandí. Do komunálních voleb jdeme velmi dobře připraveni, máme zkušené kandidáty, které už prověřily předchozí volby. Držte nám palce! Děkuji čtenářům Týden.cz za otázky a přeji vám všem hezký den!

Foto: ČTK

Autor: - red -

Diskuse

Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Předseda ODS Petr Fiala.

Pandemie koronaviru
Opozice znovu zopakovala, že po krizi bude po vládě chtít žádost o důvěru

ODS v pátek zopakovala svou výzvu, aby vláda po skončení krize způsobené aktuální druhou vlnou koronavirové epidemie požádala ve Sněmovně o důvěru. Zástupci... více

Hlavní hygienička Jarmila Rážová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Politická scéna
ODS vyzvala k rezignaci Vojtěcha i hygieničku, situaci v Moravskoslezkém kraji prý nezvládli

První místopředseda ODS a šéf jejích poslanců Zbyněk Stanjura vyzval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) k rezignaci. Funkci by podle něj měla... víceDiskuse (46)

Petr Nečas.

Justice
Soud bude Nečasovu kauzu řešit veřejně

Aktualizováno 09.06. 16:06Státní zastupitelství podalo odpor proti trestnímu příkazu, který uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi ve prospěch manželky Jany.... víceDiskuse (7)

Ilustrační foto.

Ekonomická pomoc
ODS: Vláda by měla vyhradit pro obce a kraje 15 miliard korun od EU

Vláda by podle opoziční ODS měla kvůli očekávanému propadu daňových příjmů vyhradit obcím a krajům celkem 15 miliard korun. Peníze by měly být vyčleněny z... více
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov