Janoušek dá zraněné ženě odškodné v řádu statisíců

Domácí
14. 8. 2012 08:35
Roman Janoušek.
Roman Janoušek.

Podnikatel Roman Janoušek dá zraněné ženě, kterou v březnu podle policie v opilosti srazil autem, odškodné ve výši trojnásobné částky, již vyčíslí lékaři. Řádově by to měly být statisíce. Předběžně se na tom dohodli zástupci obou stran.

"Nebude to přirozeně žádných 20 milionů, jak spekulovala některá média. Mohu jen říct, že řádově půjde o statisíce," řekl Mladé frontě Dnes advokát ženy Josef Lžičař. Na přesné částce by se měli dohodnout tento týden.

Podle Lžičaře je v zájmu Janouška, aby ženě zaplatil obnos ještě před podáním obžaloby. Jedině tak by mu to mohlo u soudu pomoci. Žalobkyně Jitka Rybenská předpokládá, že vyšetřování bude ukončeno během září. Pak by mohla podat obžalobu.

Policie viní Janouška z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Obětí nehod v ČR bylo loni podruhé v řadě nejméně od roku 1961, zemřelo 428 lidí

Domácí
2. 1. 2026
Foto ze zásahu hasičů a záchranářů

Muž spadl do příkopu u pěchotního srubu. Zachránili ho hasiči na čtyřkolkách

Domácí
Aktualizováno: 2. 1. 2026 00:05
Prezident Petr Pavel

Prezident promluvil k národu. Smířlivě a bez politiky, rád by Čechy sjednotil

Domácí
1. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV