Kasík ztratil služební kreditku, filharmonie přišla o 192 tisíc

Domácí
18. 1. 2011 06:54
Čeští filharmonici v červnu protestovali proti řediteli Kasíkovi.
Čeští filharmonici v červnu protestovali proti řediteli Kasíkovi.

Bývalý šéf České filharmonie Václav Kasík v době svého působení ve funkci ztratil služební kreditní kartu filharmonie, ze které vzápětí neznámý zloděj vybral celou částku na účtu, celkem 192 tisíc korun. Kasík zloději lup usnadnil, přímo u karty měl totiž napsaný PIN kód. Mluvčí ministra kultury Stanislav Brunclík řekl, že komise ministerstva bude po Kasíkovi zřejmě požadovat náhradu ztracených peněz.

Informaci přinesl deník Mladá fronta DNES.

Kasík tvrdí, že kartu neztratil, někdo mu ji prý ukradl. "Byla mi normálně odcizena," uvedl. Ministerstvo ohlásilo ztrátu peněz policii. Ta však nakonec případ odložila. Někdejší ředitel Českého rozhlasu Kasík vedl filharmonii od května loňského roku, kdy ho jmenoval tehdejší ministr kultury Václav Riedlbauch. Od nástupu do funkce ho ale provázely spory se souborem. Hráči tvrdili, že Kasík není kompetentní vést filharmonii, protože nemá potřebné vzdělání, kontakty a neovládá cizí jazyky. Vadil jim i způsob jeho jmenování. Kasík nakonec v srpnu sám rezignoval.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé sobě) a ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) na schůzi Poslanecké sněmovny. U řečnického pultu hovoří poslankyně Pirátů Irena Ferčíková Konečná

Sněmovna schválila konec zákona o státní službě. Úředníky čeká režim podle zákoníku práce

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Česko před branami teplotního rekordu: Meteorologové očekávají přes 41 stupňů

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Tragická smrt mladíka před startem prázdnin. Policie naléhavě varuje před riziky u vodních ploch

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ