ČSSD neuspěla s námitkou podjatosti soudu v exekuci s Altnerem

Domácí
30. 5. 2016 14:14
Advokát Zdeněk Altner.
Advokát Zdeněk Altner.

Pražský městský soud zamítl námitku ČSSD, podle níž jsou Obvodní soud pro Prahu 1 a jeho soudci podjatí při rozhodování o exekuci strany, kterou navrhl právník Zdeněk Altner. Obvodní soudci nejsou podle ní vyloučeni z projednávání a rozhodnutí v této věci.

"Městský soud v Praze dospěl k závěru, že nejsou dány skutečnosti, které by zakládaly pochybnosti o nepodjatosti soudců Obvodního soudu pro Prahu 1 pro jejich poměr k věci nebo k účastníkům řízení," uvedla mluvčí městského soudu Markéta Puci.

Podle dřívějšího pravomocného rozsudku pražského městského soudu má ČSSD Altnerovi zaplatit celkem 338 milionů korun za služby ve sporu o Lidový dům.

Sociální demokracie zdůvodnila námitku podjatosti mediálními vyjádřeními mluvčí obvodního soudu Aleny Novotné. Novotná, která je zároveň místopředsedkyní soudu pro civilní úsek, nařčení z nestrannosti odmítla. Uvedla, že se velmi pečlivě snaží informovat zcela neutrálně a s respektem k právům obou účastníků řízení. Altner námitku označil za obstrukční.

Strana se proti rozhodnutí ve sporu s Altnerem brání dovoláním k Nejvyššímu soudu. Právníkovi odmítá peníze vyplatit - údajně kvůli obavám, že by je v případě úspěchu v řízení o dovolání už nedostala zpět.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Prezident Petr Pavel jmenoval a povyšoval nové generály na Pražském hradě

Den vítězství na Hradě: Prezident povýšil deset důstojníků do generálských hodností

Domácí
8. 5. 2026
Pietní akt a slavnostní nástup k 81. výročí konce druhé světové války v Evropě

Politici uctili konec války. Pavel varoval před ztrátou hodnot

Domácí
8. 5. 2026
ilustrační obrázek

Více než polovina klientů záchytných stanic poplatky neplatí, provoz zachraňují dotace

Domácí
8. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ