Soud uložil Krejčířovi 6,5 roku vězení za únos

Domácí
23. 6. 2010 12:08
bez popisku 262413
bez popisku 262413

Uprchlý miliardář Radovan Krejčíř má jít kvůli únosu podnikatele na 6,5 roku do vězení. Rozhodl tak pražský městský soud. Krejčíř podle obžaloby nařídil a zorganizoval únos v roce 2002, aby muže přinutil podepsat nevyplněné listiny a aby jej jako údajného policejního informátora postrašil.

Soudy již dříve uložily Krejčířovi za vydírání a zbavení osobní svobody sedmiletý trest, Nejvyšší soud ale koncem loňského roku pravomocný verdikt zrušil.

Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.
Podnikatele podle obžaloby unesl na Krejčířův pokyn kosovský Albánec Jetullah Mjekiqi s dalšími nezjištěnými muži. Mjekiqi ho s pistolí v ruce údajně donutil nastoupit do auta a odvezl jej do rekreačního areálu Vystrkov u Orlické přehrady. Zde ho prý muži drželi do dalšího dne.

Druhý den jej údajně převezli do pronajaté kanceláře ve Všenorech, kde mu podle žalobců vyhrožoval Krejčíř smrtí. Podnikatel pak podepsal nevyplněné listiny, které prý Krejčíř hodlal využít jako doklad o zaplacení nemovitostí v Dobřichovicích a Černošicích. Objekty v hodnotě více než 35 milionů korun patřily podnikatelově firmě.

Podnikatel znovu zmizel v březnu 2005, později byl prohlášen za mrtvého. Mjekiqiho soudy osvobodily.

Krejčíř je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce. Od dubna 2007 pobývá v JAR, kam přicestoval na falešný pas. Soud v jihoafrickém Johannesburgu v únoru 2008 rozhodl, že Krejčíř nemá být vydán z JAR k trestnímu stíhání do Česka. Verdikt je nepravomocný.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Výpadek proudu postihl milion odběrných míst, způsobil ho spadlý kabel

Domácí
4. 7. 2025
ilustrační foto

Analytici: Evropa potřebuje inteligentní sítě. Zvýší bezpečnost, sníží cenu

Domácí
4. 7. 2025
ilustrační foto

SHRNUTÍ: Zažili jsme odpoledne bez proudu a neví se proč. Česko to zvládlo

Domácí
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ