Úřednice od Ratha si koupila byt za 12 milionů. Kde na něj vzala?

Domácí
16. 5. 2013 08:33
David Rath je kvůli podezření z korupce va vazbě od loňského května.
David Rath je kvůli podezření z korupce va vazbě od loňského května.

Bývalá vysoce postavená úřednice dohlížející na zakázky středočeského hejtmanství Johana Novotná porušila zákon o střetu zájmů, protože neodevzdala majetková přiznání. Blízká spolupracovnice stíhaného Davida Ratha si přitom pořídila luxusní bydlení za 12 milionů korun v době, kdy na krajském úřadu pracovala. Za porušení zákona jí hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Uvedl to server Lidovky.cz.

Podle serveru není jasné, kde peníze na byt vydělala. Podle kupní smlouvy si hypotéku na nákup nebrala. "Financování pořízení nemovitosti bylo realizováno z vlastních zdrojů a úvěrem," odpověděla Novotná serveru Lidovky.cz.

Novotná dohlížela na zakázky kraje od prosince 2008. Z úřadu musela odejít po vypuknutí Rathovy korupční kauzy. Nyní pracuje jako ekonomická náměstkyně nemocnice v Kolíně, kterou spravuje Středočeský kraj.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Prezident Petr Pavel

Pozor na diplomacii a bezpečnost, vzkázal prezident k programu nové vlády

Domácí
13. 11. 2025
Protihlukové stěny s motivy bitvy u Hradce Králové roku 1866 podél budované dálnice D35

Bitvu u Hradce z roku 1866 budou na D35 připomínat protihlukové stěny

Domácí
Aktualizováno: 13. 11. 2025 19:35
Příznivci ostravské lokality Bedřiška dnes obsadili jeden z domů určený k demolici

Příznivci Bedřišky protestovali na střeše domu určeného k demolici

Domácí
Aktualizováno: 13. 11. 2025 18:52

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ