<span>Ke žhářům z Vítkova</span> přivedl policii dobrovolný hasič

Domácí
19. 5. 2010 10:31
Soud se žháři probíhá za přísných bezpečnostních opatření.
Soud se žháři probíhá za přísných bezpečnostních opatření.

Soud se žháři probíhá za přísných bezpečnostních opatření.Dnes pokračuje hlavním líčením v Ostravě proces  se čtveřicí žhářů, kteří zapálili domek romské rodiny ve Vítkově. Vypovídat jeko svědek bude i dobrovolný hasič z Otic na Opavsku, který přivedl vyšetřovatele na první stopu, když náhodou zaslechl rozhovor dvou známých těchto žhářů.

Podle Radiožurnálu hasič v den žhářského útoku náhodou zaslechl rozhovor dvou žen, které se znaly s útočníky z Vítkova. Jedna z nich právě dokončila telefonický rozhovor a citovala z něj své společnici. Uvedla, že jejich známí "jdou na Romy".

ČTĚTE TAKÉ: Obhájci žhářů z Vítkova neustále kritizují soudce
                        Žháři z Vítkova u soudu: Útok zorganizoval Lukeš

Následující den se hasič z médií dozvěděl o útoku na romskou rodinu a vše oznámil policii.  "On představoval tu první stopu, která přivedla kriminalisty k tomu, aby to řízení dneska mohlo probíhat. Rozhodl se, že dá nějakým způsobem průchod spravedlnosti. Jeho postoje si vysoce cením a chtěl bych mu tímto způsobem poděkovat," řekl zmocněnec popálené Natálky z Vítkova Petr Uhl.

V noci 19. dubna loňského roku čtyři muži vhodili do domu rodiny Romů ve Vítkově na Opavsku zápalné lahve. Při požáru byli zraněni tři lidé včetně tehdy ani ne dvouleté Natálky, která utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Za pokus o rasově motivovanou vraždu útočníkům hrozí až výjimečný trest doživotí.

Foto: ČTK

Autor: - red -

Další čtení

ilustrační fotografie

U bystřického gymnázia, jehož žák v pondělí zemřel, je pietní místo

Domácí
21. 10. 2025
Mezi největší znečišťovatele patří podle ekologické organizace Arnika středočeská chemička Spolana Neratovicea uhelná elektrárna Počerady na Lounsku (na snímku z 26. listopadu 2019). Vyplývá to z žebříčku, který Arnika každoročně sestavuje z dat Integrovaného registru znečišťování (IRZ).

Experti: Největšími znečišťovateli jsou Spolana Neratovice a elektrárna Počerady

Domácí
21. 10. 2025

Odhalení památníku díla biskupa Kastelkorna v Kroměříži doprovázel tichý protest

Domácí
21. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ