Koalice řeší kauzu ProMoPro. Ustojí to Vondra?

Domácí
23. 3. 2011 19:03
Premiér Petr Nečas a ministr financí Miroslav Kalousek.
Premiér Petr Nečas a ministr financí Miroslav Kalousek.

Lídři tří stran vládní koalice zasedli na Úřadu vlády k jednání ve formátu K9. Schůzka se má oficiálně zabývat přípravou reformy zdravotnictví, očekávána je ale především ostrá debata o posledním vývoji v kauze zakázek pro společnost ProMoPro za českého předsednictví EU, a tedy o ministru obrany Alexandru Vondrovi. Menší koaliční strany podle některých informací mohou žádat i jeho odchod z funkce.

Koaliční jednání ve formátu K9 dnes předchází na čtvrtek svolanou mimořádnou schůzi sněmovny, o kterou požádala opoziční ČSSD. Poslanci by měli diskutovat právě o případu předražených smluv, které s firmou ProMoPro spol. s.r.o. byly uzavřeny v souvislosti s českým předsednictvím EU. Vicepremiérem pro evropskou problematiku byl v době předsednictví právě nynější ministr Vondra, který ale odpovědnost odmítá.

Oficiálně politici nechtěli večerní jednání komentovat. Mimo záznam ale vlivní zástupci menších stran hovořili i o možnosti, že by Vondra ze své funkce odešel.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Zámek Dřevíč

Tam, kde žil Karel Schwarzenberg. Jeho zámek Dřevíč je na prodej za 65 milionů

Domácí
11. 12. 2025
ilustrační foto

Někdo falšoval volby v Blanensku. Ubral Pirátům, přidal ANO. Vyšetřuje to policie

Domácí
Aktualizováno: 11. 12. 2025 11:24

Pavel: Přerušení pomoci Ukrajině by zavřelo dveře k budoucí spolupráci

Domácí
10. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV