Koncertní sál v Brně postaví za 2,3 miliardy korun sdružení tří firem

Domácí
7. 8. 2024 22:12
Koncertní sál v Brně postaví za 2,3 miliardy korun sdružení tří firem
Koncertní sál v Brně postaví za 2,3 miliardy korun sdružení tří firem

Janáčkovo kulturní centrum v Brně postaví za 2,3 miliardy korun sdružení tří firem. O výběru konsorcia s názvem Společnost JKC Brno dnes rozhodli radní města. O zakázku usilovali další tři uchazeči. Radní vybrali nejvýhodnější nabídku, uvedl v tiskové zprávě mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Samotné zahájení stavby nicméně brzdí správní řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Konsorcium vytvořily firmy OHLA ŽS, Strabag Pozemní a inženýrské stavitelství a Unistav Construction.

"I přes složitosti provázející zadávací řízení na zhotovitele, jsme dnes vybrali sdružení firem, které centrum postaví. Nabídková cena vybraného konsorcia byla 2,298.600.000 korun, stavba potrvá 36 měsíců. Proti zadávacímu řízení však byla podána námitka, kterou řeší antimonopolní úřad. Dokud o ní nerozhodne, nelze smlouvu s vybraným zhotovitelem podepsat. Očekáváme posun v září. Pokud vše dobře dopadne, chceme být připraveni na co nejrychlejší uzavření smlouvy a zahájení stavby," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Na financování se bude podílet ministerstvo kultury 600 miliony korun, Brněnské komunikace 332 miliony a Jihomoravský kraj 100 miliony. Zbytek doplatí město ze svého rozpočtu.

Janáčkovo kulturní centrum bude sloužit jako velký koncertní sál pro Filharmonii Brno, hlediště má pojmout 1200 lidí. Vznikne v proluce mezi Veselou a Besední ulicí. Dříve zde bývalo parkoviště, od roku 2018 jsou tu podzemní garáže, které vznikly jako první etapa stavby. Jelikož město dosud nedokázalo na stavbu garáží navázat, neparkuje se v nich a jsou zakonzervované.

Autor: ČTK Foto: , ČTK / Šálek Václav

Další čtení

Filip Turek

Turek požádal prezidenta o schůzku. Čeká na termín a křeslo ministra

Domácí
17. 12. 2025
Válka na Ukrajině - ilustrační foto

Prezident Pavel si volal se Zelenským. Mluvil o podpoře a asi i o Babišovi

Domácí
Aktualizováno: 17. 12. 2025 17:28
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou

Prezidentský pár se setká s malými fotbalisty, které napadli Baníkovci

Domácí
Aktualizováno: 17. 12. 2025 14:49

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV