Konec akce Upír? Policejní odbory jsou proti protestu během voleb

Domácí
10. 8. 2012 09:14
Odborový svaz Policie ČR nebude podporovat akci proti vládním úsporám (ilustrační foto).
Odborový svaz Policie ČR nebude podporovat akci proti vládním úsporám (ilustrační foto).

Nezávislý odborový svaz (NOS) Policie ČR nebude podporovat protestní akci Unie bezpečnostních sborů (UBS) proti vládním úsporám v rozpočtu bezpečnostních složek. Napsal to deník E15. Policisté a hasiči by v den říjnových krajských voleb měli hromadně opustit službu a v rámci akce Upír darovat krev. Centrála, k níž se hlásí nejvíce policistů, svůj postoj zatím nezveřejnila. Proti protestu je i Odborový svazu hasičů.

"Nikdo ze zástupců svazu v krajích nevyslovil s touto akcí souhlas, proto ji nebudeme aktivně podporovat," řekl předseda NOS Milan Štěpánek. Upozornil, že organizátoři i účastníci akce se mohou dostat do konfliktu jak se služebním zákonem, tak se zákonem o policii. NOS je také proti tomu, aby se protestovalo 12. října.

S nápadem obejít zákon, podle něhož nesmějí policisté, hasiči nebo příslušníci Vězeňské služby stávkovat, přišla UBS. Podle předsedy UBS Zdeňka Buřiče se k protestu proti chystaným škrtům v rozpočtu ministerstva vnitra minulý týden hlásilo na 8500 účastníků, uvedl list E15.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ