<span>Akce Jaruna:</span> policistka brala úplatky od cizinců

Domácí
29. 1. 2008 11:10
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoInspekce ministerstva vnitra zadržela v pondělí policistku z Oddělení cizinecké policie v Karlových Varech. Žena je podezřelá z přijímání úplatků a zneužívání pravomoci veřejného činitele.

V dosud zjištěných deseti případech převzala různou finanční částku za vyřízení žádosti přihlášení cizince k pobytu bez jeho přítomnosti na území České republiky. Hotovost posléze použila pro vlastní potřebu.

Policistka byla v úterý předána státnímu zástupci s návrhem na vzetí do vazby. "Výši přijatých úplatků zatím nebudeme uvádět, případ převzal k šetření státní zástupce," uvedla mluvčí Inspekce ministerstva vnitra Martina Lídlová. Podnět k vyšetřování vzešel z Inspekce ministerstva vnitra, která celou akci nazvala krycím jménem Jaruna.

Policistka bude zřejmě propuštěna ze služebního poměru. "Ředitel Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Plzeň činí příslušná personální opatření vůči podezřelé policistce," dodala mluvčí inspekce.

Foto: archiv

Další čtení

ilustrační foto

Praha znovu čeká přetlak na středních školách, míst je méně než loni

Domácí
6. 2. 2026

Děti Země chtějí zpřísnit podmínky výstavby Dukovan, obracejí se na NSS

Domácí
6. 2. 2026

Nad Českem je saharský prach, může zbarvit sníh, poprášit auta či parapety

Domácí
6. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ