Čech ilegálně převážel 45 štěňat, chytili ho Němci

Domácí
28. 5. 2014 11:27
Německá policie (ilustrační foto).
Německá policie (ilustrační foto).

Německá policie v saském Reitzenhainu u českých hranic zadržela českého řidiče, který ilegálně převážel 45 štěňat. Chtěl je převézt do Belgie a tam je prodat, informoval server News aus Chemnitz.

Šestapadesátiletý muž zvířata převážel ve zcela nevyhovujících podmínkách. "Při prohlídce kufru vozu narazili policisté na čtyři bedny, v nichž bylo devět štěňat zlatého retrívra a osm štěňat labradora a v další bedně byla husa," líčil nález mluvčí spolkové policie v Saské Kamenici (Chemnitz). "V prostoru pro cestující byly nalezeny další přepravky se štěňaty," dodal mluvčí.

"V automobilu jsme našli rovněž jedenáct nevyplněných mezinárodních očkovacích průkazů, pouze se zaneseným očkováním proti vzteklině," řekl mluvčí. To podle něj nasvědčuje tomu, že žádné z mláďat nebylo řádně očkováno.

Štěňata byla umístěna do útulků v Saské Kamenici a ve městě Annaberg-Buchholz.
Čech je podezřelý z porušení zákona o ochraně zvířat a předpisů o zabezpečení nákladu a o očkování zvířat.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Adventní návštěvnost Pražského hradu zatím vzrostla o 20 procent

Domácí
19. 12. 2025

Při pádu dodávky z mostu nedaleko Ústí nad Labem zemřel řidič

Domácí
19. 12. 2025
ilustrační foto

Obyvatele okolí stadionu v Pardubicích světla z areálu oslňují,chystá se náprava

Domácí
19. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV