Celníci odhalili pašeráky kokainu. Chovali se podivně

Domácí
3. 7. 2018 10:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Celníci na pražském letišti Václava Havla odhalili v minulém týdnu dva cizince, kteří v těle převáželi kokain. Hmotnost zhruba 200 spolykaných kapslí včetně drogy přesáhla jeden kilogram. Muži ve věku 25 a 35 let přicestovali do Prahy ze Sao Paula přes Lisabon. Sdělila to mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

"Během tří dnů vyšlo z těl pašeráků 141 a 61 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain. Celková hmotnost všech kapslí včetně drogy byla 1057 gramů," uvedla mluvčí.

Prvotní podezření na pašování drog pojali celníci díky neobvyklému chování kurýrů. Při důkladné kontrole jejich zavazadel a osobních prohlídkách nebyly drogy nalezeny, proto byla podle mluvčí provedena následná lékařská CT vyšetření.

Cizinci byli předáni Národní protidrogové centrále k zahájení trestního stíhání, hrozí jim až deset let vězení. Zda byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího vyšetřování, dodala Miškovská.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Šimánek Vít

Další čtení

Dva turisty v Tisé na Ústecku zasáhl blesk, se zraněním skončili v nemocnici

Domácí
3. 5. 2025
Mlýnská kolonáda v Karlových Varech s historickými domy a palmami tvoří ikonické lázeňské panorama města.

Karlovy Vary zahájily lázeňskou sezonu, cílí hlavně na prodloužení pobytů

Domácí
3. 5. 2025
Hasiči zasahují u požáru v areálu zemědělské firmy v Žákavě na jižním Plzeňsku. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Hoří hromada pneumatik.

Hasiči hasí požár v zemědělské firmě v Žákavě na Plzeňsku, hoří pneumatiky

Domácí
3. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ