Celníci v Bohumíně objevili skrýš neznačených cigaret

Domácí
27. 10. 2017 09:17
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Téměř 73 tisíc kusů neznačených cigaret našli celníci v prodejně s textilním zbožím, obuví a hračkami v Bohumíně na Karvinsku. Prodejem cigaret by státu na spotřební dani vznikla škoda 186 tisíc korun, řekla mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická.

Ostravští celníci podle ní dělali běžnou kontrolu zaměřenou právě na skladování a prodej neznačených tabákových výrobků. V jedné prodejně si ale všimli nezvyklého stropu prodejny.

"Strop byl snížen podhledy čtvercového tvaru. Struktura byla všude stejná, až na jedno místo. Dva čtverce byly otočeny jinak a byla mezi nimi viditelná mezera. Celníci za pomocí žebříku prozkoumali podhledy. Některé se daly zvednout. Nad nimi se nacházel zateplený prostor, který skrýval velké plastové tašky," uvedla Zdobnická. Ve skrýši bylo celkem 16 tašek a v nich 362 kartónů cigaret různých značek bez platné tabákové nálepky.

"Prodavač tvrdil, že o neznačených cigaretách ani o úkrytu nic nevěděl, neměl ani povědomí, že se dá přes čtvercové podhledy dostat do půdních prostor," řekla Zdobnická.

Obchodníkovi původem z Vietnamu hrozí obvinění z porušení zákona o spotřebních daních.

Autor: ČTK Foto: archiv , Libor Hajský

Další čtení

ilustrační obrázek

Zásobování vodou na Mělnicku se posílí – vzniká nový vodojem za 110 milionů

Domácí
12. 5. 2026
ilustrační obrázek

Osmdesát let po válce a stále se bojíme? Odbornice kritizuje hysterii kolem sjezdu v Brně

Domácí
12. 5. 2026
Jakub Landovský, 4. června 2025

Zmocněncem pro plnění závazků vůči Severoatlantické alianci se stal Landovský

Domácí
11. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ