Chemické zbraně u Chotěboře? Domovní prohlídka odhalila arzenál

Domácí
6. 11. 2012 15:23
Některé nalezené zbraně byly drženy nelegálně (ilustrační foto).
Některé nalezené zbraně byly drženy nelegálně (ilustrační foto).

Třiašedesátiletého muže z malé obce u Chotěboře na Havlíčkobrodsku obvinili kriminalisté z nedovoleného ozbrojování. Při domovní prohlídce u něj našli mnoho zbraní a střeliva. Některé zbraně muž držel nelegálně. Za to mu hrozí až dvouletý trest. Kriminalisté našli také ampule, které podle nich mohly obsahovat chemické bojové látky. Podle expertizy však látka v ampulích nebyla nebezpečná. Řekla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.

"Expertiza prokázala, že vzorky sice obsahují bojovou látku, ale v množství neohrožujícím život. Šlo o učební pomůcku," uvedla mluvčí. Pokud by rozbory prokázaly, že v ampulích byly skutečné bojové látky, kriminalisté by obvinění rozšířili na držení zakázaných bojových prostředků. Muž by pak mohl ztratit svobodu až na osm let.

Při domovní prohlídce kriminalisté našli různé druhy legálně i nelegálně držených pistolí, revolverů a pušek a velké množství různého střeliva. Kriminalisté prověří, zda se zbraněmi nebyl v minulosti spáchán trestný čin.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Za 40 korun k lékaři i na úřad. V Napajedlech začne jezdit senior taxi

Domácí
28. 8. 2026

MZV si kvůli výhrůžce Radiu Farda předvolalo íránského velvyslance

Domácí
27. 8. 2026
budova Bezpečnostní informační služby

BIS varuje před sabotážemi či kyberútoky, ohrožení ČR terorismem je ale nízké

Domácí
27. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ