Chtěl jsem zabít sebe, syny i manželku, přiznal muž o autonehodě

Domácí
28. 5. 2013 12:35
Policie obvinila muže z trojnásobného pokusu vraždy (ilustrační foto).
Policie obvinila muže z trojnásobného pokusu vraždy (ilustrační foto).

Policie obvinila třiačtyřicetiletého muže z trojnásobného pokusu vraždy. Muž se doznal, že v březnu při autonehodě u Jaroměře na Náchodsku chtěl zabít sebe i svou ženu a dva syny. V případě prokázání viny mu hrozí až výjimečný trest.

Nehoda, při které osobní automobil narazil u Jaroměře do svodidel, se stala 9. března. Vůz se po nárazu kutálel zhruba 40 metrů a skončil za svodidlem. V autě kromě řidiče cestovala jeho dvaačtyřicetiletá žena a synové ve věku 16 a 11 let. Posádka vyvázla s lehkými zraněními. Řidič po nehodě vypověděl, že zřejmě usnul.

Vyšetřování nehody později kvůli pochybnostem převzali krajští kriminalisté. Těm se muž doznal, že plánoval spáchat takzvanou rozšířenou sebevraždu, při které chtěl zabít nejenom sebe, ale celou svoji rodinu. "Přesný motiv činu zůstává i nadále v šetření. Nicméně je zřejmé, že auto chtěl použít jako zbraň," uvedla mluvčí královéhradecké policie.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Na železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je od dopoledne zastaven provoz. V úseku mezi Ostravou a Bohumínem vykolejily dva vagony nákladního vlaku.

Na hlavním železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je zastaven provoz

Domácí
23. 5. 2026
Jako připomínku nuceného odchodu německých obyvatel Brna na konci druhé světové války vyrazili 23. května poutníci z Pohořelic na Brněnsku na Pouť smíření. Trasa vede symbolicky "v protisměru" z Pohořelic na Mendlovo náměstí v Brně. Akce začala u památníku obětem odsunu v Pohořelicích.

Zhruba dva tisíce lidí dnes přijely do Pohořelic, aby se vydaly na Pouť smíření

Domácí
23. 5. 2026
ilustrační fotografie

Komentované procházky i sázení stromků. V Česku probíhá Den otevřených lesů

Domácí
23. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ