Cizinec se pokusil znásilnit ženu v Plzni, hrozí mu až deset let

Domácí
5. 7. 2012 14:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Znásilnit mladou ženu spěchající do práce se podle policie v centru Plzně pokusil třiačtyřicetiletý muž. Událost se stala v sobotu 30. června ráno kolem 8.30, muž byl krátce po činu zadržen, obviněn a nyní je ve vazbě. Hrozí mu až desetileté vězení. Mladá žena byla po události otřesena, zatím není jasné, zda bude mít trvalé následky.

"Žena ročník 1987 procházela Křižíkovými sady u Západočeského muzea. Muž k ní přistoupil zezadu a pokusil se ji znásilnit," uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Napadená se snažila bránit, křičela o pomoc, muž ji osahával a chtěl vysvléknout. Dvojice si všimla hlídka městské policie, která projížděla okolo. Cizince, jenž začal utíkat, poté strážníci ve spolupráci se státní policií zadrželi. Druhý den byl muž obviněn z pokusu o znásilnění a skončil ve vazbě.

Muž dosud nebyl v České republice za podobnou činnost trestán. Zda obdobný čin spáchal v Rumunsku, odkud pochází, zatím není jasné.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

V Plzni se sejde 200 odborníků na umělou inteligenci z devíti univerzit

Domácí
17. 9. 2025
Pietní akt položení kamene zmizelých, takzvaného stolpersteinu, pro publicistu, politika a jednoho z nejdůležitějších hlasů československého exilu Pavla Tigrida.

V Praze na Vinohradech přibyl kámen zmizelých věnovaný Pavlu Tigridovi

Domácí
17. 9. 2025
Prezident Petr Pavel

Prezident: Česko nemá mít výlohy a zadní dvorky. Slabší nás táhnou dolů

Domácí
Aktualizováno: 17. 9. 2025 19:02

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ