Děti, jež matka nevrátila do domova v Česku, se našly v Polsku

Domácí
13. 4. 2013 12:11
Hledaný Andrzej Goliszek.
Hledaný Andrzej Goliszek.

Tři sourozence Goliszekovy, které matka nevrátila do dětského domova v Česku, našli policisté v Polsku. Podle mluvčího policejního prezidia Jiřího Vokuše polské úřady nyní přidělily děti do péče matky. V Česku už ale byli sourozenci dříve svěřeni do ústavní péče, takže nyní obě strany jednají o dalším osudu dětí. Chlapci ve věku čtyři a osm let mají polské občanství, jejich šestiletá sestra rakouské.

Podle dřívějších informací policie si matka převzala děti od pracovnice domova 29. března v Benešově. Propustka pro děti končila 3. dubna, ale matka je nevrátila. Pouze zatelefonovala, že chce s dětmi odjet do Polska. Protože děti byly matce odebrány z důvodu nedostatečné péče, obávali se policisté toho, že by se sourozenci mohli stát oběťmi trestného činu.

Nakonec však byli na základě spolupráce české a polské policie nalezeni na území Polska. "Místní orgány poté rozhodly o přidělení dětí do péče matky," uvedl Vokuš. Sourozenci tak už nejsou v českém systému Dítě v ohrožení, ačkoli ještě pokračují jednání o osudu dětí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Policie ČR

Další čtení

ilustrační foto

V prodejně v tržnici SAPA našli půl tuny pyrotechniky. Okamžitě ji zavřeli

Domácí
10. 12. 2025
Ilustrační foto

V celých kuřatech ze supermarketů Delmart zjistili veterináři salmonelu

Domácí
10. 12. 2025
ilustrační foto

Boží dar se už zase prohýbá pod dopisy Ježíškovi. Jak získat vánoční razítko?

Domácí
10. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV