Bývalý elitní žalobce Nejvyššího státního zastupitelství Milan Horváth ukončil svůj život skokem ze střechy. Podle zdroje on-line deníku TÝDEN.CZ mají policisté k tomuto závěru jasné důkazy - stopy ve sněhu.
Když se před budovou brněnského hotelu Continental našlo tělo bývalého šéfa odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Milana Horvátha, ihned se objevily spekulace, zda nešlo vraždu.
ČTĚTE TAKÉ: Bývalý Krejčířův žalobce zřejmě spáchal sebevraždu
Policisté ale tuto možnost vyloučili téměř okamžitě. "Na 99 procent to byla sebevražda," řekl na místě Pavel Šváb, brněnský policejní mluvčí.
K objasnění případu podle informací on-line deníku TÝDEN.CZ pomohl kriminalistům hlavně sníh. Na střeše hotelu našli stopy, které vedly až k jejímu okraji. Tam také bylo vidět místo, odkud se Horváth odrazil.
"Jednalo se o sebevraždu, na té střeše byly pouze jedny stopy ve sněhu," popsal místo činu policejní mluvčí Šváb. "Patřily zemřelému," dodal.
Trápily ho osobní problémy
Za smrtí uznávaného žalobce v boji s hospodářskými delikty měly být hlavně osobní problémy. "Zcela jistě to s náplní jeho práce nesouviselo. Snažíme se to sami dešifrovat, do duše člověku nevidíte, ale podle všeho za tím byly osobní problémy," uvedl pro server Aktuálně.cz Pavel Bernát, jeden z Horváthových šéfů na Nejvyšším státním zastupitelství.
Důvodů, které Horvátha nakonec dohnaly k sebevraždě, může být hned několik. Před třemi lety mu ze zamčeného auta někdo ukradl spisy k případu Radovana Krejčíře. To stálo nadějného žalobce Horvátha post šéfa odboru závažné hospodářské a finanční kriminality. Na Nejvyšším státním zastupitelství však pracoval i nadále a do budoucna se počítalo s tím, že by mohl znovu vést některé oddělení.
ČTĚTE TAKÉ: Státní zástupce ujel od nehody. Přijde o funkciMilan Horváth ztratil spis a už není ředitelem odboru
Pak však přišel Horváthův další zkrat, který téměř pohřbil jeho slibně se rozvíjející kariéru. A to drobná dopravní nehoda, od které však ujel. Věděl asi proč. Když ho policisté po krátké době vypátrali, naměřili mu v krvi ještě jedno promile alkoholu. Za to ho kromě trestu od policie čekal flastr i od ministryně spravedlnosti, která ho dočasně zprostila jeho funkce.
Navíc by se letos zpovídal před soudem. A podle trestního zákoníku by za ohrožení pod vlivem návykové látky mohl jít až na tři roky do vězení. Vzhledem k jeho neposkvrněné minulosti by však nejspíše vyvázl jen s podmínkou.
Ilustrační foto: archiv, Lucie Pařízková