Evakuace, dělníci našli pod kolejemi v Plzni leteckou pumu

Domácí
24. 7. 2011 16:25
Dělníci objevili při rekonstrukci tramvajové trasy leteckou pumu (ilustrační foto).
Dělníci objevili při rekonstrukci tramvajové trasy leteckou pumu (ilustrační foto).

V Plzni na Lochotíně objevili dělníci při rekonstrukci tramvajové trasy číslo čtyři pod zemí leteckou pumu, která tam ležela od druhé světové války. Policie uzavřela oblast nálezu v okruhu 300 metrů, poté uzávěru rozšířila na 500 metrů. Z této oblasti evakuovala lidi. Mimořádné opatření skončilo až po šesti hodinách okolo půl osmé večer. a lidé se mohli vrátit domů.

Na munici narazil bagrista při odkrývání zeminy. Ve výkopu objevil předmět, který svým tvarem připomínal právě bombu. Dělníci pak nález ohlásili na linku tísňového volání.

"Pyrotechnik starou pumu o průměru asi 40 centimetrů velmi opatrně odkryl, naložil do speciálního automobilu a odvezl ke zneškodnění. V lokalitě Lochotín byla postupně obnovena rovněž doprava včetně provozu MHD," poznamenala mluvčí krajské policie Martina Korandová.

Podobný případ musela policie řešit i v úterý večer v Liberci. Ve výkopu našli dělníci stokilovou leteckou pumu. V okolí nálezu byla obchodní centra, proto muselo být evakuováno 3500 lidí. Pyrotechnici munici vyzvedli a na bezpečném místě zlikvidovali.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Dnes je Velikonoční pondělí, spjaté s pomlázkou a lidovými zvyky

Domácí
6. 4. 2026

Ke státním maturitám půjde v květnu 84 249 prvomaturantů, o 4,2 procenta více než loni

Domácí
6. 4. 2026

Na 9 místech v ČR padly teplotní rekordy, na jihu Moravy bylo skoro 25 stupňů

Domácí
5. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ