Hledají se pohřešovaní Rakušané. Měli se pohybovat po Česku

Domácí
25. 10. 2017 21:48
Pohřešovaní Andreas Leitner a Maximillian Baumgartner.
Pohřešovaní Andreas Leitner a Maximillian Baumgartner.

Rakouská policie pátrá po dvou devětadvacetiletých mužích, kteří zmizeli v roce 2015. Rakouská policie vypsala na informaci po pohřešovaných odměnu deset tisíc eur (asi 250 600 Kč). Andreas Leitner a Maximillian Baumgartner v září 2015 zmizeli z obce Zwettl nedaleko hranic s Českou republikou. Není vyloučeno, že se pohybovali i po českém území. Policie o případu informovala na svém webu.

"Odjeli pravděpodobně velmi nápadným vozidlem Citroën BX, stříbrné barvy, registrační značky UU-883DP. Ve spolupráci s jihočeskými kriminalisty tak rakouští kolegové znovu žádají o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace je možné volat policistům na linku 158," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle posledních informací muži ze Zwettlu směřovali k vodní nádrži Lipno. Následně je lidé spatřili v polovině září roku 2015 ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku.

Autor: ČTK Foto: , Youtube

Další čtení

Labská bouda v Krkonoších budí emoce už půlstoletí, hrozilo jí zbourání

Domácí
15. 11. 2025

Na části metra C v Praze začíná třídenní výluka kvůli výměně pražců

Domácí
15. 11. 2025

Policie chce obžalovat čtyři lidi za investiční podvod se škodou 623 milionů Kč

Domácí
14. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ