Kopal na své parcele, našel kostru. Policie zahájila vyšetřování

Domácí
8. 8. 2016 12:02
Kostra (ilustrační foto).
Kostra (ilustrační foto).

Majitel stavební parcely u Brandýska na Kladensku našel v neděli při výkopových pracích kosterní pozůstatky. Podle soudního lékaře jde o lidskou kostru starou několik desítek let. Na místě dnes pokračuje průzkum, aby se vyloučilo, že v okolí nejsou další lidské ostatky, sdělila mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Muž oznámil odpoledne na linku 158, že našel na rozparcelovaném poli u Brandýska kosterní pozůstatky. Přivolaný soudní lékař potvrdil, že jde o lidskou kostru, a její stáří určil v řádu několika desítek let. Místo zajistili policisté a nadále ho střeží. O dalším postupu by měl podle Novákové rozhodnout specialista antropolog z kriminalistického ústavu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Galgonek Vladislav

Další čtení

V Litvínově hořel řadový rodinný dům, policisté evakuovali deset lidí

Domácí
4. 3. 2026
ilustrační foto

Po srážce lyžařů ve Špindlerově mlýně vzlétly hned dva vrtulníky záchranářů

Domácí
4. 3. 2026
V plzeňské zoologické zahradě se tento týden probudili po zimním spánku medvědi hnědí - brtníci. Ke spánku se uložili tradičně v prosinci před Vánocemi.

V plzeňské zoo se po zimním spánku probudili všichni tři medvědi hnědí

Domácí
4. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ