Lupič hrozil bombou na pražské poště, ale odešel bez peněz

Domácí
20. 11. 2013 11:46
Po muži, který se pokusil o loupež na poště, policisté stále pátrají (ilustrační foto).
Po muži, který se pokusil o loupež na poště, policisté stále pátrají (ilustrační foto).

Neznámý lupič tvrdil ve středu na poště v Praze na Žižkově, že má bombu a zbraň, ale odešel bez peněz. Úřednice totiž hned utekla do vedlejší místnosti. Policisté nyní muže hledají a prosí o pomoc při pátrání i veřejnost.

Lupič vešel na poštu v Kubelíkově ulici kolem 11. hodiny, chvíli se zdržel ve vestibulu, a pak přešel k přepážce. Pracovnici pošty předložil obálku se vzkazem "Mám bombu a zbraň, peníze do obálek". Žena ale pohotově zareagovala. "Vzala všechny peníze z pokladny, zmáčkla nouzové tlačítko a utekla do vedlejší místnosti. Muž proto z pošty odešel s nepořízenou," uvedla Rösslerová.

Po pachateli neúspěšné loupeže policisté stále pátrají. Jde o muže ve věku kolem 40 let, střední postavy. Má kulatý obličej a v době přepadení měl několikadenní prošedivělé strniště. Oblečený byl do delší béžové zimní bundy a modrých džínů, měl béžové sportovní boty a černou pletenou čepici. "Jakékoliv informace k totožnosti hledaného muže, jeho pobytu nebo pohybu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158," oznámila policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025
Prezident republiky Petr Pavel s manželkou Evou se setkali s mladými aktivními občany z různých regionů České republiky, 15. července 2025, Lány.

Prezident Pavel se v Lánech setkal s mladými aktivními Čechy

Domácí
15. 7. 2025
Téma TÝDNE

TÉMA TÝDNE: Válka na Ukrajině, blízké volby a KGB a siderické kyvadélko

Domácí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ