Maskovaní vandalové v Praze útočili na restauraci pyrotechnikou

Domácí
31. 8. 2012 10:31
Kriminalisté vyšetřují útok pěti mužů.
Kriminalisté vyšetřují útok pěti mužů.

Skupina asi pěti maskovaných mužů ve čtvrtek před půlnocí naházela do vestibulu restaurace na Malém náměstí v Praze 1 zábavnou pyrotechniku. Podle policie také ohrožovali hosty, potom utekli. Kriminalisté nevylučují, že by útok mohl mít spojitost s fotbalovým zápasem mezi Spartou Praha a Feyenoordem Rotterdam.

Nalezené dýmovnice, dělbuchy a zápalnou lahev zajistil pyrotechnik. Nyní bude policie vyslýchat svědky a také vyhodnocovat záznamy kamerového systému.

"Kriminalisté celou událost řeší jako trestný čin výtržnictví a poškození cizí věci, za což hrozí viníkům v případě dopadení až dvouleté vězení," upřesnila mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová.

Přesná výše způsobené škody zatím není známa, majitel restaurace ji odhaduje na asi 300 tisíc korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

V ČR se na Štědrý den objeví sněhové přeháňky, další dny budou slunečnější a mrazivé

Domácí
23. 12. 2025

Počet nových případů žloutenky A v Praze čtvrtý týden v řadě klesl

Domácí
23. 12. 2025

Skiareály v ČR čekají na ochlazení, aby mohly zasněžovat, přírodní sníh chybí

Domácí
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV