Mladík se pořezal <span>kvůli vysvědčení</span>

Domácí
4. 2. 2008 11:31
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoNásilné přepadení s nožem v ruce si prý vymyslel kvůli špatnému vysvědčení šestnáctiletý mladík ze Šumperska. Aby odvrátil trest otce, pořezal se sám nožem na břiše a na krku. Čin poté oznámil policii. Kriminalisté však zjistili, že se žádné přepadení nestalo.

Mladík policistům nahlásil, že jej neznámý pachatel přepadl na silnici mezi obcemi Postřelmov a Rovensko. Prý ho napadl nožem, takže utrpěl povrchní bodnořezná zranění na břiše a krku, která vážněji neohrozila jeho život. Následným vyšetřováním bylo zjištěno, že mladík si uvedené skutečnosti vymyslel, přičemž zranění, která utrpěl, si způsobil sám, uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.


Podle policistů měl hoch špatné studijní výsledky na pololetním vysvědčení a dostal strach z fyzického násilí ze strany svého otce.

Ilustrační foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Dvě třetiny Čechů na průměrnou mzdu nedosáhnou, ale průměr roste – takže pohoda

Domácí
4. 6. 2026
ilustrační obrázek

Babišova reforma úřadu vlády: odchod expertů a obavy o nezávislost lidskoprávních rad

Domácí
4. 6. 2026
ilustrační obrázek

Reuse centra fungují, stát je ale přehlíží. Experti volají po systémové podpoře

Domácí
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ