Muž našel v Praze mrtvolu, tak ho vrah také zabil

Domácí
28. 3. 2015 14:58
K oběma vraždám se osmačtyřicetiletý muž ze Slovenska, který byl zadržený přímo v bytě, přiznal (ilustrační foto).
K oběma vraždám se osmačtyřicetiletý muž ze Slovenska, který byl zadržený přímo v bytě, přiznal (ilustrační foto).

Dva muži, jejichž těla našli policisté v tomto týdnu v bytě na pražském Proseku, byli zavražděni. Muž zadržený v bytě se k vraždám přiznal a byl z nich obviněn. Těla byla v bytě několik dní. Druhého muže zadržený zavraždil, aby se neprozradila první vražda.

Kriminalisté našli dvě těla v bytě v ulici Nad Krocínkou, když zde hledali pohřešovaného dvaapadesátiletého muže. "Nařízená soudní pitva prokázala, že oba muži zemřeli násilnou smrtí. K oběma vraždám se osmačtyřicetiletý muž ze Slovenska, který byl zadržený přímo v bytě, přiznal," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pohřešovaný dvaapadesátiletý Čech byl podle policie zavražděn někdy okolo 17. března při hádce v opilosti. Druhou obětí je také Čech, narozený v roce 1955, který byl usmrcen okolo 24. března. "Důvodem druhé vraždy bylo to, že poškozený přišel do bytu a zjistil, že se tam stala vražda. Pachatel ve snaze maskovat první vraždu tedy provedl další," uvedl Daněk.

Zadrženého muže soud poslal do vazby. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Stíhaný podle svých slov spáchal v roce 1989 vraždu v Bratislavě, za kterou byl odsouzen na 12 let vězení, uvedl Daněk.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační foto

Plány vlády: Právo obrany, referendum, reforma trestů i vězeňství

Domácí
31. 10. 2025
ilustrační foto

Babišova vláda chce zrušit poplatky za televizi a rozhlas. Bude je platit stát?

Domácí
Aktualizováno: 31. 10. 2025 18:11
ilustrační foto

Prezidentovo čtení na víkend. Dorazil návrh programového prohlášení vlády

Domácí
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ