Myslivce postřelili na honu. Případ šetří policie

Domácí
27. 12. 2012 09:37
Zranění na honech nebývají ojedinělá.
Zranění na honech nebývají ojedinělá.

Devětatřicetiletý muž byl ve středu na Jesenicku postřelen na mysliveckém honu. Zraněn byl na noze. Případ vyšetřuje policie, střelec je podle ní zatím neznámý. Řekl to krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Podobný případ se stal minulý měsíc na Přerovsku.

Myslivci pořádali hon v katastru obce Bílý Potok. "Muž z Jesenicka byl poraněn na levé dolní končetině odraženými broky. Byl převezen do nemocnice v Jeseníku, kde ho ošetřili," uvedl mluvčí.

Zranění při honech nejsou v regionu ojedinělá. Naposledy v polovině listopadu devatenáctiletý střelec postřelil brokovnicí devětapadesátiletého muže, který na honu v Henčlově na Přerovsku naháněl zvěř. Postřelený muž měl zraněnou nohu a ruku. V únoru zemřel šedesátiletý myslivec na střelné poranění při lovu bažantů na Olomoucku. Byl zasažen do hrudníku.

Neštěstím se snaží předejít i policisté pravidelnými kontrolami honů. Zaměřují se především na stav zbraní i případné požití alkoholu.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Sedmý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague.

Comic-Con Prague přilákal rekordní davy i hvězdy ze zahraničí

Domácí
15. 3. 2026
ilustrační obrázek

Moravec odešel a s ním i kvalita: ČT natočila diskusi na chodbě, výsledek byl katastrofa

Domácí
15. 3. 2026
ilustrační obrázek

Mladí zpomalují: návrat k ručním koníčkům dobývá sociální sítě

Domácí
15. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ