<span>Nelu zabila</span> horká poduška. Zaplatí nemocnice tři miliony?

Domácí
29. 8. 2008 08:34
Za smrt miminka způsobenou přehřátím podušky prý nikdo nemůže.
Za smrt miminka způsobenou přehřátím podušky prý nikdo nemůže.

Za smrt miminka způsobenou přehřátím podušky prý nikdo nemůže.Brněnský krajský soud dnes projedná žalobu Evy Kratochvílové a její rodiny na Fakultní nemocnici v Brně, kterou se žena a její blízcí dožadují odškodného tři miliony korun za úmrtí její dcery Nely. Novorozeně přišlo o život poté, co utrpělo po operaci v nemocnici popáleniny od vyhřívací podušky.

Tragédie se stala 6. dubna 2006. Novorozenec byl po zákroku umístěn na vyhřívací podušku. Zařízení následně způsobilo dítěti popáleniny druhého a třetího stupně na 40 procentech těla. Děvčátko záhy zemřelo.

Nemocnice již uhradila rodině bezmála 700 tisíc korun jako odškodné, Kratochvílovi ale za způsobenou citovou újmu požadují další peníze. Policie nezjistila, že by byl za smrt dítěte někdo trestně odpovědný. Kriminalisté proto případ odložili.

Ilustrační foto: Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Končí těžba uhlí v Česku. Trvala čtvrt tisíciletí, možná ji někdy nahradí důlní plyn

Domácí
31. 1. 2026

Zelenskyj: Ukrajina letouny L-159 potřebuje, využila by je proti dronům

Domácí
Aktualizováno: 31. 1. 2026 03:20
ilustrační foto

Asi velká věc. Všech 16 obviněných z prodeje řidičáků poslal soud do vazby

Domácí
30. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ