Německá policie pátrá po Čechovi, který utekl z vazby

Domácí
29. 8. 2016 11:12
Německá policie pátrá po Čechovi podezřelém z pokusu o vraždu (ilustrační foto).
Německá policie pátrá po Čechovi podezřelém z pokusu o vraždu (ilustrační foto).

Německá policie pátrá po pětadvacetiletém Čechovi podezřelém z pokusu o vraždu, který utekl z vazby. V pondělí o tom informoval mnichovský deník Abendzeitung. Muž podle listu uprchl, když byl kvůli ošetření převezen do nemocnice.

Čech podle vyšetřovatelů napadl v Mnichově zhruba před týdnem jednašedesátiletého přítele své matky. Pokusil se muže pobodat, přitom se sám pořezal na ruce. Vzhledem k tomu, že se mu ve vazbě rána znovu otevřela, byl převezen do nemocnice, kde ale využil nepozornosti strážců a vyskočil z okna ve druhém patře.

Podle policie hrozí, že se Čech znovu pokusí zaútočit na svou původní oběť, proto byl starší muž převezen na utajované místo. Policisté po podezřelém pátrají, podle nich není ani vyloučeno, že se pokusí utéct do Česka.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Paul Zinken

Další čtení

průvod Prague Pride 2025

Duhovým průvodem dnes vyvrcholí festival na podporu LGBT+ komunity Prague Pride

Domácí
8. 8. 2026
bývalý generální ředitel SŽ Jiří Svoboda na snímku z 13. března 2025

Policie obvinila pět osob v souvislosti s veřejnou soutěží Správy železnic

Domácí
7. 8. 2026

Live Nation a PPF založí podnik k provozování O2 areny, universa a Fora Karlín

Domácí
7. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ