Nezletilí ukopali cizince, soud už je poslal do vazby

Domácí
15. 9. 2017 22:38
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dva mladiství, které obvinili kriminalisté v případu mrtvého cizince nalezeného v pondělí v Dobřanech, jsou ve vazbě. Rozhodl o tom soud v Plzni na návrh státního zástupce.

Osmadvacetiletý cizinec se podle policie stal zřejmě obětí násilného trestného činu. Kriminalisté ve středu obvinili dva 17leté muže. V souvislosti s případem prověřují ještě dva podezřelé, a to jednoho nezletilého a dalšího mladého muže, po němž zatím pátrají, řekla krajská policejní mluvčí Markéta Fialová.

Mrtvého muže s rozbitou hlavou našel v pondělí kolemjdoucí v dobřanské ulici Loudů poblíž mateřské školy. "Díky místní znalosti, záznamům z kamer a preciznímu prověřování se kriminalistům podařilo ustanovit skupinu osob, která se mohla násilné trestné činnosti dopustit," řekla mluvčí.

Ve středu prověřovali řadu míst, která mohla mít souvislost s trestnou činností a vyslechli několik lidí. Vrchní komisařka pak zahájila trestní stíhání dvou sedmnáctiletých mladíků pro loupež ve spolupachatelství. Zároveň podala podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí dvou obviněných mladistvých do vazby.

"Obviněné osoby měly ještě společně se dvěma podezřelými 10. září kolem 22.00 vylákat poškozeného cizince na inkriminované místo. Čtyřčlenná skupina pak muže fyzicky napadla, protože se chtěla zmocnit věcí, které měl poškozený u sebe," uvedla mluvčí. V napadání mladíci pokračovali údery a kopy do horní části těla, v důsledku čehož muž zemřel.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Ramík Drahoslav

Další čtení

Tramvaje Škoda 52T (vlevo) a Tatra T3M2-DVC (vpravo)

V Praze jezdí v běžném provozu čtyři typy tramvají, nová Škoda 52T bude pátá

Domácí
2. 11. 2025
ilustrační foto

Krádež kabelů zastavila vlaky na koridoru na Přerovsku. Mají tři podezřelé

Domácí
Aktualizováno: 2. 11. 2025 23:14
ilustrační foto

Čeští potápěči nově prozkoumali vrak Britannicu. 100 metrů pod vodou

Domácí
2. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ