Neznámý muž zaútočil na radnici zápalnou lahví

Domácí
16. 7. 2014 19:31
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Neznámý muž vhodil dnes po poledni do budovy jindřichohradeckého městského úřadu zápalnou láhev. V chodbě způsobila malý požár, který zlikvidovali hasiči. Podobný útok se stal v Jindřichově Hradci v sobotu, kdy muž vhodil zápalnou láhev k budově policie. Oba případy spolu mohou souviset, řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

V sobotu po vhození zápalná láhev nezačala v objektu policie hořet. "Kriminalisté vytipovali možného pachatele obou útoků. Jde o muže, který dnes z místa činu odjel pravděpodobně na kole," řekl Matzner.

Podle popisu muž měří 175 až 180 centimetrů, má štíhlou až střední postavu a černou bradku. Je mu 25 až 30 let, oblečen byl do černé mikiny s kapucí, dlouhých kalhot šedé barvy a u sebe měl černý batoh s červeným vrškem.

"Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli. Kdo z občanů si všiml osoby pachatele či něčeho podezřelého nebo mohl spatřit pachatele před útokem na budovu městského úřadu a policie nebo ho zahlédnout na útěku, ať ihned kontaktuje policisty na lince 158," uvedl Matzner.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační foto

POČASÍ: Hrozí ledovka. Nejméně v pondělí a úterý. Pozor i na chodnících

Domácí
11. 1. 2026

Umělá inteligence na Wikipedii? Editoři zůstávají opatrní

Domácí
11. 1. 2026

Český hasičský robot Hecthor pomůže Ukrajině v boji s požáry po útocích

Domácí
11. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ