Opilá zdravotní sestra. Odebírala krev se 2,5 promile

Domácí
21. 12. 2015 15:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Zdravotní sestra z jednoho z ostravských zdravotnických zařízení čelí obvinění, že pracovala opilá. S více než 2,5 promile alkoholu v krvi například odebírala pacientovi krev. Zjistili to policisté, kteří se po oznámení na místo dostavili. Sdělila to policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Událost se stala v neděli. "Orientační dechové zkoušky ženy vykázaly hodnoty přesahující 2,5 promile alkoholu," uvedla Holčáková. Žena přesto policistovi, který měření prováděl, tvrdila, že opilá rozhodně není. Hlídka pak sestru převezla k odběru biologického materiálu. Vyslechnout ji policisté mohli až později, v době, kdy toho byla schopna.

Sestra je podezřelá, že se dopustila přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí jí až rok vězení. "Využila svého práva a k věci odmítla vypovídat," uvedla Holčáková.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Pátek byl na silnicích v ČR nejtragičtějším letošním dnem, zemřelo pět lidí

Domácí
27. 6. 2026
ilustrační fotografie

Kvůli vlně veder se ve Francii utopilo už 74 lidí, řekl ministr vnitra

Domácí
27. 6. 2026

ČR má nový teplotní rekord, v Doksanech bylo 40,9 stupně, horko bude i v neděli

Domácí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ