Opilí američtí vojáci poškodili v Krumlově sochu

Domácí
7. 5. 2011 12:01
Český Krumlov.
Český Krumlov.

Dva američtí vojáci a Fin skončili v Českém Krumlově na policii. Pod vlivem alkoholu poškodili sochu.

"Strážníci zadrželi tři cizince ve věku 23 let. Dva z nich při procházce nočním městem v Kájovské ulici zahlédli umělecké dílo ve tvaru palce lidské ruky. Zřejmě vlivem alkoholu se jim dílo zalíbilo natolik, že ho ulomili a nesli ho na náměstí. Tam je potkal třetí cizinec a přidal se k nim," řekla Právu mluvčí českokrumlovské policie Michaela Pavlíčková.

Strážníci poté předali muže policii. "Ta případ šetří jako krádež, a to pod dozorem státního zástupce, který určí další postup trestního řízení. Původní cena díla je 80 tisíc korun. Zda bude také škoda v této výši, či zda se podaří dílo opravit, policisté zjišťují," dodala Pavlíčková. To, zda jsou muži příslušníky armády, odmítla komentovat.

Deníku Právo to potvrdil zdroj, který si nepřál uveřejnit své jméno: "Jde o dva americké vojáky a jednoho Fina, kteří byli v minulých dnech na cvičení v Boleticích," uvedl.

 

Další čtení

Výpadek proudu postihl milion odběrných míst, způsobil ho spadlý kabel

Domácí
4. 7. 2025
ilustrační foto

Analytici: Evropa potřebuje inteligentní sítě. Zvýší bezpečnost, sníží cenu

Domácí
4. 7. 2025
ilustrační foto

SHRNUTÍ: Zažili jsme odpoledne bez proudu a neví se proč. Česko to zvládlo

Domácí
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ