Otec nešťastně <span>postřelil dceru</span>, ta v nemocnici zemřela

Domácí
24. 11. 2007 11:05
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoS prostřelenou břišní dutinou skončila v pátek v podvečer v hradecké nemocnici tříletá dívka, kterou postřelil její otec. Vážnému zranění v noci podlehla. Nehoda se stala v obci Babí na Náchodsku.

Událost vznikla patrně neúmyslně, když otec manipuloval s legálně drženou zbraní, řekla mluvčí náchodské policie Iva Prachařová.

"Případ šetříme jako nešťastnou náhodu. Při manipulaci vyšel náhodný výstřel a nechtěně zasáhl holčičku, která pak v noci zemřela," řekla mluvčí.

Otec zatím nebyl obviněn z trestného činu. "Ovšem i když zbraň držel legálně, vyplývají z toho pro něj určité povinnosti a možnost právního postihu," uvedla Prachařová.

Ilustrační foto: archiv TÝDEN.CZ

Autor: ČTK

Další čtení

Klienti jabloneckého Domova a Centra denních služeb testují robota pro terapeutická cvičení lidí s poruchami autistického spektra, demencí či pohybovými problémy.

Sociální služby v Libereckém kraji dál testují robota s AI, teď už ho platí kraj

Domácí
16. 6. 2026
ilustrační foto

SpaceX koupí za 60 miliard dolarů softwarovou firmu Anysphere

Domácí
16. 6. 2026
ilustrační foto

Rozsáhlé oblasti korálových útesů by podle vědců mohly odolat klimatickým změnám

Domácí
16. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ