Pád větroně u Slaného nepřežil sedmnáctiletý mladík

Domácí
4. 9. 2010 17:01
Větroň se zřítil u Slaného.
Větroň se zřítil u Slaného.

Pád větroně u Slaného na Kladensku nepřežil odpoledne sedmnáctiletý mladík. Zraněním podlehl na místě. Další, přibližně pětačtyřicetiletý muž byl s těžkými zraněními letecky přepraven do nemocnice ve Střešovicích.

Letoun spadl do pole poblíž rychlostní komunikace R7 mezi obcemi Netovice a Kvíc. V jeho kabině byli dva pasažéři. Sedmnáctiletý mladík podlehl těžkým zraněním přímo na místě havárie.

"Záchranáři se jej ještě snažili resuscitovat a přestože udělali pro záchranu jeho života maximum, mladíka se už oživit nepodařilo," řekla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Druhý muž byl při vědomí, utrpěl však zranění hrudníku a mnohočetná poranění nohou. Příčina pádu větroně zatím není známa.

Nedaleko obce Netovice u Slaného se smrtelná nehoda letadla stala už v listopadu 2008. Její obětí byl čtyřiapadesátiletý muž ze Slaného, který pilotoval ultralehké letadlo.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ