Paraglidista nepřežil cvičný let. Zřítil se ze 150 metrů

Domácí
1. 9. 2011 11:01
Paraglidista se zřítil ze 150 metrů (ilustrační foto).
Paraglidista se zřítil ze 150 metrů (ilustrační foto).

Jedenašedesátiletý paraglidista zemřel při pádu svého stroje na letišti Stichovice v Mostkovicích na Prostějovsku. Případem se zabývá policie. Nehoda se stala při samostatném výcvikovém školním letu.

"Při manévru točení vlevo došlo k náhlému zřícení motorového paraglidingu sestávajícího z padákového kluzáku a motoru typu Labuť z výšky 120 až 150 metrů. Jednašedesátiletý pilot z Blanenska utrpěl smrtelné zranění," řekla prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová.

V Olomouckém kraji je to tento týden již druhá letecká nehoda. V úterý v Olomouci nedaleko neředínského letiště havaroval malý vrtulník. Nikdo nebyl zraněn, záchranná služba nemusela zasahovat. Nehodu zřejmě způsobila technická závada na autopilotu vrtulníku, škoda je vyčíslena na 2,5 milionu korun.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Zámek Veleslavín z roku 1725 je opět na prodej. Stát snižuje cenu na 249 milionů

Domácí
19. 11. 2025
Spolek Perspektivní Chrudimsko, z. s. buduje na pozemku bývalého městského zahradnictví komunitní zahradu.

Chrudimská zahrada ve městě roste. Přibude sad, jezírko i obnovené skleníky

Domácí
19. 11. 2025

Tendr na hasicí vrtulníky za 4,9 miliardy korun vyhrála Česká letecká servisní

Domácí
18. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ