Policie dopadla útočníka, který v metru strčil muže na koleje

Domácí
1. 7. 2015 17:50
bez popisku 743505
bez popisku 743505

Policie dopadla muže, který počátkem června ve stanici pražského metra Kobylisy strčil jiného cestujícího z nástupiště do kolejiště. Napadený muž se při pádu vážně zranil, zpátky na nástupiště mu pomohli další pasažéři. K dopadení útočníka policii pomohly informace od veřejnosti.

Zda bude obviněn, záleží na výsledku jeho posouzení znalcem. Podle informací ČTK bude znalec hodnotit psychický stav pachatele.

Pro dvaačtyřicetiletého útočníka si policisté přišli k němu domů. "Ten se, jakmile se mu kriminalisté představili, ke svému jednání doznal a policisty následoval na služebnu. Tam vše ve stejném duchu zopakoval v rámci úkonů dle zákona. Zároveň svého jednání opakovaně litoval," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Pokud by znalec zjistil, že útočník může být obviněn, hrozí mu za ublížení na zdraví až tři roky vězení, případně až osm let, pokud by bylo napadení z metra posouzeno jako těžké ublížení na zdraví. Napadený sedmapadesátiletý muž se pádem zranil tak, že byl několik týdnů v pracovní neschopnosti.

Útok se odehrál 6. června krátce po 23.00. Napadený muž míjel sedícího muže na eskalátoru, ten ho pak sledoval až k okraji nástupiště. Nejprve do něj narazil, potom ho ještě prudce strčil do hrudníku, takže napadený ztratil rovnováhu a spadl do kolejiště metra. Útočník potom odešel z metra, policie při pátrání po něm zveřejnila nahrávky z bezpečnostních kamer.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ