Policista ukradl auto, rozebral ho na náhradní díly

Domácí
4. 2. 2013 16:15
Policistu obvinili z krádeže (ilustrační foto).
Policistu obvinili z krádeže (ilustrační foto).

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila policistu z Mariánských Lázní z krádeže. Spolu s dalšími dvěma muži ukradl auto a použili ho na náhradní díly. Stíhán je na svobodě, informovala mluvčí inspekce Radka Sandorová. Podle krajské policejní mluvčí Andrey Kávové byl policista po sdělení obvinění ihned od policie propuštěn.

Obviněn byl policista z obvodního oddělení v Mariánských Lázních a dva civilisté. "Všichni tři pachatelé byli obviněni z přečinu krádeže spáchaného formou spolupachatelství.

Protiprávního jednání se pachatelé měli dopustit v dubnu loňského roku, kdy společně odcizili osobní automobil. Zaparkované nepojízdné vozidlo značky Škoda Octavia si přisvojili, společně odtáhli, a následně některé komponenty použili jako náhradní díly," uvedla Sandorová.
Za krádež obviněným hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Na Štědrý den muž zabil svého známého a pak se udal policii

Domácí
25. 12. 2025
ilustrační foto

Zápasník Vémola je ve vazbě. Podle soudu by hrozil jeho útěk

Domácí
25. 12. 2025

V Brně příští rok otevřou multifunkční halu, kulturní událostí bude Janáček Brno

Domácí
25. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV