Policisté zatkli <span>zloděje aut.</span> Vydávali se za kupující

Domácí
2. 5. 2009 20:52
Nad pěti zloději aut sklapla past.
Nad pěti zloději aut sklapla past.

Nad pěti zloději aut sklapla past.Pražští kriminalisté pozatýkali pět zlodějů a podvodníků s auty. Policisté použili takzvaného předstíraného převodu, kdy od pachatelů postupně koupili tři auta. Zadržení byli obviněni z pojistného podvodu, podílnictví a krádeže motorových vozidel.

O případu v sobotu informovala televize Nova. Zatýkání se uskutečnilo v Praze i na dalších místech Česka, pro jednoho pachatele si přijeli kriminalisté do Desné v severních Čechách. U jednoho zadrženého našla policie ukradené auto, u dalšího objevila dokonce pěstírnu marihuany. "Kriminalisté dosud zajistili devět vozidel a celková škoda byla vyčíslena na 2,5 milionu korun," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

ČTĚTE TAKÉ: Pražští policisté pálili po zloději aut
                        Gang zlodějů aut dostal nízké tresty

Díky tomu, že koupili od podvodníků tři auta, získali kriminalisté údajně důvěru pachatelů. "Policisté tento předstíraný převod používají čím dál častěji," dodala Zoulová.

Ilustrační foto: Jan Zatorsky

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025
Prezident republiky Petr Pavel s manželkou Evou se setkali s mladými aktivními občany z různých regionů České republiky, 15. července 2025, Lány.

Prezident Pavel se v Lánech setkal s mladými aktivními Čechy

Domácí
15. 7. 2025
Téma TÝDNE

TÉMA TÝDNE: Válka na Ukrajině, blízké volby a KGB a siderické kyvadélko

Domácí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ