Požár v univerzitních laboratořích, zvířata přežila

Domácí
24. 9. 2013 09:30
Hasiči likvidovali požár laboratoří Veterinární a farmaceutické univerzity (ilustrační foto).
Hasiči likvidovali požár laboratoří Veterinární a farmaceutické univerzity (ilustrační foto).

Hasiči likvidovali v pondělí večer požár laboratoří Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Nikdo nebyl zraněn a laboratorní zvířata přežila. Škoda se odhaduje jen na 50 tisíc korun, zásah byl však kvůli chemikáliím v laboratořích obtížný.

Příčina neštěstí není zatím známa. K zásahu museli být přivoláni hasiči-specialisté z chemické jednotky v Tišnově. V laboratořích zjistili únik fosgenu a chlorkyanu. Nepřetržitě monitorovali ovzduší. Únik těchto látek ale nebyl velký.

Z bezpečnostních důvodů vedení hasičského sboru nařídilo u všech zasahujících dekontaminaci. Požár vzplál, když v objektu nikdo nepracoval, a poškodil zařízení laboratoří. Na odvětrání použili hasiči přetlakový ventilátor.

Příčina požáru by měla být známa do dvou měsíců.

Další čtení

Lyžařské areály na Frýdecko-Místecku i celé hory zaznamenaly velkou návštěvnost

Domácí
11. 1. 2026

V Brně na hlavním nádraží vykolejila lokomotiva při posunu, provoz byl omezený

Domácí
11. 1. 2026
Lidé si užívají mrazivou neděli v zasněžené Stromovce.

Zasněžené parky dnes přilákaly stovky lidí, Pražané běžkovali či sáňkovali

Domácí
11. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ