Tři muži středního věku zahynuli odpoledne po dopravní nehodě u Chvalšin na Českokrumlovsku. Dva zemřeli při havárii, třetího resuscitovali záchranáři, ale i on po několika minutách zraněním podlehl, řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Havárie se stala kolem 15. hodiny na silnici II/166 směrem na Prachatice, která spojuje Český Krumlov a Prachatice. Osobní automobil Ford Escort narazil ze zatím nezjištěných příčin do stromu, uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. U nehody zasahovali kromě hasičů a záchranářů také policisté, silnice je v místě havárie stále uzavřena.
Jde o druhou nejtragičtější nehodu na jihočeských silnicích v letošním roce. Čtyři lidé zemřeli v červnu u Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku, kde se srazil policejní vůz s jiným automobilem. V policejním voze byli dva policisté a muž, jehož eskortovali. V druhém autě, které začalo po nehodě hořet, cestoval jeden člověk. Nikdo havárii nepřežil.
Při autonehodě zahynuli na Českokrumlovsku tři muži
Domácí
11. 10. 2011 17:17
Při autonehodě zahynuli na Českokrumlovsku tři muži (ilustrační foto).
Autor: ČTK Foto: Profimedia