Řidič <span>pohřebního vozu</span> byl namol

Domácí
19. 12. 2007 12:13
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoZcela opilého řidiče pohřebního vozu odhalili policisté v Ústí nad Orlicí. Naměřili mu 3,58 promile alkoholu v dechu. Šestačtyřicetiletý muž právě vezl mrtvé tělo k pitvě do orlickoústecké nemocnice.

"Podle vyjádření soudních lékařů je to již hodnota na hranici otravy alkoholem," uvedl Pavel Ešpandr z orlickoústecké policie. Policisté řidiči na místě vzali řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v jízdě. Za alkohol za volantem mu hrozí trestní stíhání.

Opilí motoristé letos v Pardubickém kraji zavinili 408 dopravních nehod. U obce Valy na Pardubicku srazil muž s 1,43 promile alkoholu v krvi 11. dubna cyklistku a z místa nehody ujel. Žena zraněním na místě podlehla.

Ještě více než v Ústí nad Orlicí naměřili policisté v květnu 2005 řidiči v Heřmanově Městci na Chrudimsku, který narazil se svým vozem do sloupu benzinové stanice a po nehodě zůstal ležet na vozovce. Zkouška mu prokázala v krvi 3,6 promile alkoholu.

Rekordmanem a zřejmě nejznámějším českým opilcem je Milan Čurda, který předloni v květnu nadýchal po nehodě s fekálním vozem téměř osm promile alkoholu. Letos v červenci Okresní soud v Semilech rozhodl, že muž půjde do vězení, protože nedokončil soudem nařízenou protialkoholní léčbu.

Foto: Petra Mášová

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ