Sisák a Hala se možná dostanou z vazby na kauci 15 milionů

Domácí
22. 4. 2016 15:06
Propuštění podnikatele Petra Sisáka bude údajně možné na kauci.
Propuštění podnikatele Petra Sisáka bude údajně možné na kauci.

Státní zástupce Adam Borgula podle České televize umožní propuštění podnikatele Petra Sisáka a podnikatele Ivo Haly z vazby na kauci patnáct milionů korun. Oba jsou spolu s dalšími lidmi stíháni v kauze společnosti Via Chem Group a manipulace s insolvenčními řízeními. Případ řeší královéhradecká policie.

Mluvčí hradeckého krajského soudu Kateřina Podeszwová řekla, že Okresní soud v Pardubicích, který by o případném propuštění z vazby rozhodoval, do pátečních 12.00 neobdržel žádný návrh ohledně vazby. "Zatím tedy ani nelze předjímat, kdy by o tom mohl rozhodovat," řekla mluvčí.

V souvislosti s případem kriminalisté obvinili čtrnáct lidí, z nichž šest bylo stíháno vazebně. Čtyři obviněné už státní zástupce propustil na svobodu, protože podle něj již nemohou ovlivňovat svědky. Sisák a Hala zůstávají ve vazbě.

Kauza společnosti

V kauze společnosti Via Chem Group a manipulace s insolvenčními řízeními vznesla policie obvinění z řady trestných činů - ze zvýhodnění nebo poškození věřitele, způsobení úpadku, zasahování do nezávislosti soudu, podvodu, praní špinavých peněz, pletich při insolvenčním řízení, podplácení, přijetí úplatku nebo účasti v organizovaném gangu.

Kauza souvisí hlavně s reorganizací Via Chem Group, jejíž zmanipulovaná insolvence byla podle obvinění potřeba, aby ústecká chemička zůstala pod vlivem miliardáře Sisáka. Případ se v menší míře týká i dalších firem či podvodů.

Případ původně šetřila protikorupční policie. Počátkem dubna ale dozorující státní zástupce Borgula nechal vyšetřování převést na Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Podle Borgulova vyjádření policisté z protikorupční jednotky udělali při vyšetřování případu chyby a neplnili jeho pokyny.

Podnikatel Ivo Hala.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jedno ze dvou půlročních mláďat levharta cejlonského se v ostravské zoo seznamuje s venkovním výběhem

Levhartí caparti v ostravské ZOO poprvé vyrazili do výběhu. A prý si to moc užívají

Domácí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Papež vydělal muži z východních Čech půl milionu. Kurz byl třicet ku jedné

Domácí
9. 5. 2025
Prezident Petr Pavel (uprostřed) při pietním aktu k 80. výročí konce druhé světové války, 8. května 2025, Národní památník na Vítkově

Rusko je oficiálně naštvané na prezidenta Pavla. Přirovnal ho k nacistům

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ