Skupina Čechů pašovala několik set <span>kilogramů zlata</span>

Domácí
24. 10. 2008 14:25
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační fotoZa pašování zlata se bude před ostravským soudem zodpovídat osm obžalovaných, kteří postupně dovezli ze zahraničí několik set kilogramů zlata bez zaplacení celních poplatků. Škoda, kterou způsobili, se odhaduje na 150 milionů korun. Obžalovaným hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

ČTK o tom informoval mluvčí policejního tvaru odhalování korupce a finanční kriminality Roman Skřepek.

Podle policistů sedm mužů a jedna žena ve věku od 31 do 60 let dováželi v letech 2002 - 2004 z Rakouska zlato, které celníkům nehlásili. K zastření skutečného původu zlata používali řetězec tuzemských firem, kde se konaly fiktivní obchody bez uskutečnění zdanitelných plnění. Škoda, která měla být jejich jednáním způsobena, byla zatím vyčíslena na 150 milionů korun, z toho větší část vznikla nezaplacením daně z přidané hodnoty a menší část nezaplacením cla.

"Celé vyšetřování bylo komplikované i díky tomu, že v roce 2004 vstoupila Česká republika do Evropské Unie, čímž došlo i ke změně legislativy v souvislosti s dovozem zboží ze zemí EU," uvedl Skřepek.

Členové skupiny byli obžalováni z trestného trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Případem se bude v nejbližší době zabývat ostravský soud.

Foto: profimedia.cz
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Výzkum: Romové čelí anticikanismu už jako děti. Formuje jim celý život

Domácí
Aktualizováno: 16. 9. 2025 15:55

Ferrari už "odsloužilo" 35 tisíc kilometrů. Řidiči ho fotí a pak platí pokuty

Domácí
16. 9. 2025
Prezident Petr Pavel - neformálně

Prezident bude mít před volbami projev k národu. Nechce radit, ale vyzvat k účasti

Domácí
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ