Skupina devíti lidí krátila daně. Škoda vyšplhala k půl miliardě

Domácí
31. 10. 2018 10:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Škodu téměř půl miliardy korun způsobila podle brněnských kriminalistů organizovaná skupina devíti lidí, která krátila daně. Čtyři jsou stíháni na svobodě, další dva - cizí státní příslušníci jsou stíháni jako uprchlí. Zbylí tři obvinění, dva Češi a Slovák, byli nedávno odsouzeni za podobný trestný čin. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Iva Knolová.

Skupina podle Národní centrály proti organizovanému zločinu založila v letech 2008 až 2010 řetězec firem pro neoprávněné vylákání nadměrných odpočtů daně z přidané hodnoty. Ve skupině bylo devět mužů. Hlavním organizátorem byl český občan pocházející z Iráku, další členové skupiny byli tři Iráčané, Slovák a čtyři Češi. Způsobená škoda dosáhla výše 470 milionů Kč, uvedla policie.

V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněným - jakožto účastníkům organizované zločinecké skupiny - podle mluvčí trest odnětí svobody až na 13 let a čtyři měsíce.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Kalousek Rostislav

Další čtení

Při razii v ÚVN zadržela policie 11 lidí, podezírá je z maření spravedlnosti

Domácí
12. 5. 2026
ilustrační obrázek

Vláda bojuje o sestry: nabízí virtuální lázně, protože ty skutečné jsou „hrozně drahé“

Domácí
12. 5. 2026
ilustrační obrázek

Začarovaný kruh chudoby: Děti z azylových domů se do nich vracejí jako rodiče

Domácí
12. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ