Slováci našli při policejních raziích starožitnosti z Česka

Domácí
8. 12. 2016 14:01
Slovenská policie (ilustrační foto).
Slovenská policie (ilustrační foto).

Slovenská policie zajistila při raziích umělecká díla a další předměty, které byly ukradeny v České republice. Starožitnosti našla v souvislosti s vyšetřováním případu prodeje padělaných obrazů. Informoval o tom mluvčí slovenského policejního prezidia Michal Slivka.

Při raziích kriminalisté na Slovensku našli obrazy, sochy, starožitné mince a jiné sběratelské předměty značné hodnoty, které byly odcizeny v Česku. Bližší informace o nalezených starožitnostech Slivka neuvedl, případem se podle něj zabývá česká policie.

Umělecké předměty slovenští policisté našli během vyšetřování jiného případu, ve kterém obvinili dva Slováky z podvodu. Podezřelí jsou z toho, že prodali padělané obrazy slovenské výtvarné moderny a významných nizozemských autorů, které vydávali za pravé.

Podle Slivky obviněné měla již delší dobu v hledáčku česká policie, která požádala o pomoc své slovenské kolegy. Dohromady slovenští kriminalisté vykonali 17 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor.

Kromě uměleckých děl policisté při raziích našli také zbraně včetně samopalu, brokovnice, čtyř pistolí a tří kulovnic, dále komponenty zbraní a velké množství střeliva. Z nedovoleného ozbrojování vyšetřovatel obvinil jinou osobu než zmiňované dva Slováky.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Odehnalová Martina

Další čtení

ilustrační obrázek

Interrupcí v Česku vytrvale ubývá. Za 35 let klesl jejich počet téměř osmkrát

Domácí
11. 4. 2026
ilustrační obrázek

Česko se tři roky zbavovalo závislosti na Rusku. Okamura: Hele, a co to zkusit znovu?

Domácí
Aktualizováno: 11. 4. 2026 18:35
ilustrační obrázek

České a Saské Švýcarsko propojuje nová naučná i vyhlídková trasa

Domácí
11. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ