Stráž české ambasády v Egyptě napadli tři muži, chtěli zbraně

Domácí
14. 7. 2011 16:31
Trojice mužů se snažila sebrat egyptským strážcům ambasády zbraně.
Trojice mužů se snažila sebrat egyptským strážcům ambasády zbraně.

Trojice mužů napadla ve středu egyptskou stráž u českého velvyslanectví v Káhiře a zranila tři její členy. Jednoho z útočníků se egyptské policii podařilo zadržet, dva uprchli.

Podle zatčeného muže neměla trojice v úmyslu zaútočit na velvyslanectví, chtěli se prý jen zmocnit zbraní strážných.

"Útok zřejmě nebyl namířen proti České republice," řekl český velvyslanec v Egyptě Pavel Kafka. Upřesnil, že se incident stal v pět hodin ráno, kdy tři útočníci na motocyklech zasáhli egyptské strážné před budovou ambasády neznámou látkou ze spreje. Jejich úmyslem bylo patrně stráže oslepit, využít situace a zmocnit se zbraní. Zranění členové ochranky byli převezeni k ošetření do blízké nemocnice. Jejich poranění zřejmě nejsou vážná, dodal velvyslanec.

Jednoho z útočníků, Valída Mahmúda, zadrželi místní obyvatelé. Při výslechu tento sedmadvacetiletý podezřelý vypověděl, že s komplici naplánovali přepadení, aby si tak zaopatřili zbraně. U sebe měli údajně sečné zbraně, napsal egyptský list Al-Masrí al-Jum.
Prokurátor uvalil na zadrženého Mahmúda čtyřdenní vyšetřovací vazbu, uvedl deník.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Na Štědrý den muž zabil svého známého a pak se udal policii

Domácí
25. 12. 2025
ilustrační foto

Zápasník Vémola je ve vazbě. Podle soudu by hrozil jeho útěk

Domácí
25. 12. 2025

V Brně příští rok otevřou multifunkční halu, kulturní událostí bude Janáček Brno

Domácí
25. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV