U otráveného plynem našli při záchraně stan s konopím

Domácí
14. 10. 2013 10:07
Při záchraně života odhalili policisté pěstírnu konopí (ilustrační foto).
Při záchraně života odhalili policisté pěstírnu konopí (ilustrační foto).

Výrobnu marihuany odhalili náhodou hasiči při zásahu v bytě v ulici Tuřanka v Brně, kam přijeli zachraňovat život 28letého muže přiotráveného kvůli poškozenému plynovému kotli. V bytě našli hasiči stan, v němž pěstoval konopí, uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Ve stanu měl muž devět metrových rostlin konopí, z jehož usušených listů se vyrábí marihuana. Stan vytváří příznivější klima pro růst rostlin.

Případ převzali kriminalisté, kteří muže obviní z přečinu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku, za což hrozí až půlroční vězení.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Na budovu rakovnické 3. základní školy dá město instalovat solární panely

Domácí
28. 6. 2026
ilustrační foto

Vlak s více než 600 pasažéry zůstal v Německu stát bez klimatizace na trati

Domácí
28. 6. 2026
ilustrační foto

Vedra budou podle vědců ještě horší. Současná vlna láme rekordy

Domácí
28. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ